Pożar w katowickiej fabryce Famur

Polska Agencja Prasowa SA
15-02-2005, 19:02

Groźny pożar wybuchł we wtorek wieczorem na terenie Fabryki Maszyn Górniczych Famur w Katowicach, w pobliżu jednej z najważniejszych ulic wylotowych miasta. Nikomu nic się nie stało.

Groźny pożar wybuchł we wtorek wieczorem na terenie Fabryki Maszyn Górniczych Famur w Katowicach, w pobliżu jednej z najważniejszych ulic wylotowych miasta. Nikomu nic się nie stało.

"Zapalił się dach budynku socjalnego fabryki o powierzchni ok. 450 m kwadratowych. Przyczyna pożaru nie jest na razie znana" - powiedział PAP rzecznik śląskiej straży pożarnej Jarosław Wojtasik.

Akcję gaśniczą podjęło 15 jednostek strażackich, czyli ponad 50 strażaków. W ciągu ok. pół godziny udało im się wstępne opanować pożar i nie dopuścić do przeniesienia się ognia na sąsiednie budynki, w tym halę fabryczną.

Strażacy szacują, że akcja gaśnicza potrwa jeszcze kilka godzin. Nie ma zagrożenia dla zabudowań sąsiadujących z fabryką, ani dla ich mieszkańców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pożar w katowickiej fabryce Famur