Pożegnanie smogu

GAS
opublikowano: 20-10-2008, 00:00

GE pracuje nad kolejnymi energooszczędnymi pojazdami. W ramach programu ecomagination powstały już 62 produkty i usługi. Wśród tych pierwszych jest m.in. hybrydowa lokomotywa towarowa, która przetwarza energię termiczną wytworzoną podczas procesu hamowania. W sprzedaży będzie dostępna w przyszłym roku. GE stworzył też hybrydową wywrotkę wielkogabarytową służącą do obsługi kopalni i transportu urobku. Pojazd także przechwytuje energię wytwarzaną podczas hamowania.

Najnowszym dużym projektem koncernu jest budowa prototypowego autobusu, który w ogóle nie emituje spalin. Zasięg autobusu hybrydowego z ogniwem paliwowym planowany jest na 320 km, co wystarczy na trasy komunikacji miejskiej. W założeniu system napędowy ma mieć możliwie najmniejsze zapotrzebowanie na energię i w ogóle nie emitować spalin. Autobus powstaje we współpracy z firmą A123 Systems i amerykańską Federalną Administracją Transportową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu