Poznaj biznes w innym kraju

opublikowano: 23-08-2015, 22:00

Wiedza, doświadczenie i kontakty — to początkujący przedsiębiorcy mogą zyskać dzięki wymianie w programie Erasmus.

Chciałbyś dowiedzieć się, jak wygląda prowadzenie biznesu w innym kraju? Zamierzasz otworzyć swoją firmę lub zrobiłeś to w ciągu ostatnich trzech lat? Możesz wziąć udział w transgranicznym programie Komisji Europejskiej „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”. Dzięki niemu poznasz realia prowadzenia firmy z sektora MSP w innym kraju. Program polega na organizacji wymiany początkujących przedsiębiorców.

Przyjeżdżają oni na pobyt do doświadczonych biznesmenów, a ci pomagają im w zdobywaniu umiejętności niezbędnych w biznesie. Młode osoby zyskują w ten sposób wiedzę, doświadczenie i handlowe kontakty. Druga strona, czyli przedsiębiorca przyjmujący, też korzysta na wymianie — pracuje ze zmotywowanymi młodymi ludźmi, którzy mają świeże podejście do biznesu i mogą wnieść do niego nowatorskie pomysły.

Pobyt za granicą może trwać od miesiąca do pół roku (jest możliwość dzielenia go na minimum jednotygodniowe wizyty — pod warunkiem że wszystkie odbędą się w ciągu 12 miesięcy). Kandydat do wyjazdu powinien mieć przygotowany projekt lub pomysł na firmę odzwierciedlony w planie przedsięwzięcia.

Na część wydatków związanych z wyjazdem można otrzymać dofinansowanie (chodzi o koszty podróży i utrzymania, w tym koszty zakwaterowania). Wysokość dotacji zależy od kraju, do którego jedzie młody przedsiębiorca. Nabór do obecnej edycji programu będzie prowadzony do 30 października przyszłego roku. © Ⓟ

WIĘCEJ INFORMACJI

Monika Łuczak, PARP tel.: +22 432-87-03 monika_luczak@parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu