Poznań ściągnął Rock in Rio

MB
opublikowano: 29-09-2009, 00:00

Wielki festiwal muzyczny przez trzy lata w stolicy Wielkopolski. Organizator, fundacja Better World, wyda nawet 120 mln EUR.

Wielki festiwal muzyczny przez trzy lata w stolicy Wielkopolski. Organizator, fundacja Better World, wyda nawet 120 mln EUR.

Władze Poznania podpisały list intencyjny z fundacją Better World, brazylijską agencją reklamową i jednocześnie organizatorem Rock in Rio — poinformował wczoraj Ryszard Grobelny, prezydent miasta. Chodzi o koncerty w latach 2011, 2013 i 2015.

— Chcielibyśmy podpisać umowę do końca października. Organizator każdorazowo przekazuje na realizację festiwalu 30-40 mln EUR. Trzy edycje Rock in Rio w Poznaniu to 90-120 mln EUR. Promocja na poziomie kraju to nawet jedna trzecia budżetu imprezy — podkreśla Sebastian Bedekier z Urzędu Miasta.

Miasto będzie odpowiedzialne za przygotowanie terenu pod koncerty i zapewnienie co najmniej 25 tys. uczestników.

— Planujemy przystosować Tor Poznań, czyli tor samochodowy. Przewidujemy, że całkowite koszty sięgną 25-32 mln zł — mówi Sebastian Bedekier.

Festiwal, który gościł największe światowe gwiazdy, wiąże się także z realizacją programów społecznych za pieniądze ze sprzedaży biletów. Jest organizowany od 1985 r. Trzy pierwsze edycje odbyły się w Brazylii, dwie kolejne w Lizbonie, a w ubiegłym roku festiwal gościła nie tylko stolica Portugalii, ale także Madryt. W Portugalii Rock in Rio jest uważany za trzecie co do ważności wydarzenie po Expo 98 i UEFA EURO 2004.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MB

Polecane