Poznań zmienia zasady parkowania

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 01-08-2001, 00:00

Poznań zmienia zasady parkowania

Od dzisiaj zmieniają się zasady parkowania w centrum Poznania. Strefa parkowania podzielona została na trzy podstrefy: czerwoną (A), żółtą (B) i zieloną (C). W każdej z nich obowiązują inne stawki opłat. Najkrótszy czas płatnego postoju (od poniedziałku do piątku, od godz. 9.00 do 18.00) w strefie parkowania to pół godziny. W najtańszej podstrefie — zielonej opłata za półgodzinny postój wynosi 1 zł, za pierwszą i drugą godzinę 2 zł, za każdą następną godzinę 2 zł. W podstrefie żółtej półgodzinny postój kosztuje 1,50 zł, za pierwszą i drugą godzinę 3 zł, za każdą następną godzinę 3,50 zł. Najwięcej zapłacić trzeba w podstrefie czerwonej, w ścisłym centrum miasta: za pół godziny postoju 2 zł, za pierwszą i drugą godzinę 4 zł, a za każdą następną godzinę 5 zł. Postój opłacić można kupując bilet w rozstawionych na ulicach Poznania parkomatach, ale do końca 2001 roku ważne będą także kupione jeszcze w lipcu papierowe karty postoju.

Kierowcy mogą także korzystać z kart chipowych (za 50 zł), którymi także można regulować opłaty za postój w Strefie Parkowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poznań zmienia zasady parkowania