Poznański IWN szykuje konferencję

Marek Loos
opublikowano: 06-07-2001, 00:00

Poznański IWN szykuje konferencję

9 lipca w siedzibie Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu odbędą się polsko-niemieckie warsztaty na temat wykorzystania przemysłowego lnu i konopi pt. Włókna — potencjały rozwojowe konopi i lnu.

Organizatorami spotkania jest IWN wspólnie z Centrum Innowacji Technologii w Cottbus (Niemcy) oraz Niemiecko-Polskim Eurocentrum w Guben (Niemcy).

Podczas warsztatów zostanie omówione m.in. znaczenie i szanse tzw. tekstyliów inteligentnych (pod wpływem warunków atmosferycznych zmieniają swoje właściwości) dla kooperacji polsko-niemieckiej. Przedstawione zostaną również perspektywy wykorzystania przemysłowego lnu i konopi z punktu widzenia polskich przedsiębiorców. W warsztatach udział wezmą plantatorzy konopi i lnu, przedstawiciele spółdzielni i zrzeszeń rolniczych oraz przedsiębiorcy zainteresowani uprawą tego typu roślin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Poznański IWN szykuje konferencję