Poznański TüV Rheinland chce nadawać znak CE

Piotr Wielicki
opublikowano: 27-02-2001, 00:00

Poznański TüV Rheinland chce nadawać znak CE

Przez 1,5 roku oddział firmy zachęcił 30 klientów do starań o certyfikaty ISO

Poznańskie biuro TüV Rheinland Zetom Polska zamierza wyspecjalizować się w nadawaniu polskim wyrobom znaku CE. Firma zorganizowała uroczyste spotkanie, w czasie którego wręczyła wyróżnienia przedsiębiorstwom promującym jakość, a sama odebrała nagrodę Wielkopolska Jakość.

Poznański oddział TüV Rheinland chce się wyspecjalizować w nadawaniu polskim wyrobom znaku CE (Certyfikat Europejski.)

— Przedsiębiorstwa z Wielkopolski z powodzeniem eksportują swoje wyroby na rynki UE. Produkowane przez nie urządzenia lub ich części muszą zostać poddane badaniom, by uzyskać obowiązujący w UE certyfikat CE — mówi Wojciech Witkiewicz, dyrektor biura TüV Rheinland Polska w Poznaniu.

Uprawnienia posiadane przez polski personel badawczy nie są uznawane w krajach UE. Rozwiązaniem są szkolenia uzupełniające, kończące się uzyskaniem takich uprawnień. Poznańskie biuro TüV planuje uruchomienie szkoleń menedżerów, pełnomocników i audytorów jakości. Firma rozmawia w tej sprawie z trzema szkołami wyższymi w Poznaniu. Do czasu zakończenia negocjacji Wojciech Witkiewicz nie chce ujawnić, o które uczelnie chodzi.

Zdaniem Janusza Grabki, prezesa zarządu TüV Rheinland/Zetom Polska, poznańskie biuro jest jednym z najprężniejszych oddziałów firmy w Polsce.

— W ciągu 1,5 roku działalności udało się pozyskać nam 30 firm, które starają się o przyznanie certyfikatu ISO. Równocześnie dzięki działalności oddziału nasza firma otrzymała certyfikat Wielkopolska Jakość — mówi Janusz Grabka.

Firma uroczyście wręczyła wyróżnienia przedsiębiorstwom promującym jakość. Otrzymały je: Centrum Doradztwa Jakościowego, OKJW Simptest, Complexim, Business Services, Quality Progres oraz QM Mentor ze Szczecina.

Certyfikat Wielkopolska Jakość: TüV Rheinland Polska otrzymał wyróżnienie za promocję jakości na terenie regionu. Zdaniem Zdzisława Marszałka, prezesa Ośrodka Promocji Gospodarczej Wielkopolska (z lewej), kierowana przez Janusza Grabkę spółka potrafi wydobywać z firm najlepsze elementy decydujące o ich jakości.

Dofinansowanie ISO: Dariusz Kałużny, prezes zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego z Konina, chce zachęcać małe i średnie przedsiębiorstwa do korzystania z programu dofinansowania wdrożeń certyfikatów ISO.

Gwarancja jakości: Danuta Kowalska, właścicielka Centrum Doradztwa Jakościowego w Poznaniu, nie kryje zadowolenia. Kierowana przez nią firma otrzymała od TüV Rheinland Polska rekomendacje w zakresie doradztwa, szkoleń i wdrażania systemów zapewnienia jakości.

Zamówienia na pół roku z góry: Według Jarosława Wojciechowskiego (z prawej), wiceprezesa zarządu Elbud Poznań, pozytywny wynik audytu przeprowadzonego przez biuro kierowane przez Wojciecha Witkiewicza (z lewej) pozwala spokojnie planować przyszłość. Tegoroczny portfel zamówień firmy jest wypełniony prawie w 50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Poznański TüV Rheinland chce nadawać znak CE