Poznańskie firmy dla olimpijczyków

Ryszard Gromadzki
15-09-2000, 00:00

Poznańskie firmy dla olimpijczyków

Trzy firmy z Poznania znalazły się w gronie sponsorów polskiej reprezentacji olimpijskiej na letnie igrzyska w Sydney. Generalnym sponsorem jest Kompania Piwowarska Lech. Dwie pozostałe firmy to Sunset Suits, producent odzieży, oraz Stollwerck, producent wyrobów czekoladowych. Oprócz nich polskich olimpijczyków sponsorują m.in. PLL LOT, BIG Bank Gdański, Warta, Reebok, FIAT.

Wszyscy sponsorzy zawarli umowy z Polską Fundacją Olimpijską, która zajmowała się organizacją przygotowań i finansowaniem wyjazdu reprezentacji. Ze środków sponsorów pochodzić będą nagrody dla medalistów w Sydney. Zdobywcy złotych medali otrzymają 90 tys. zł i fiata średniej klasy, srebrni medaliści dostaną 60 tys. zł, a brązowi 45 tys. zł. Zarówno PFO, jak i sponsorzy nie chcą ujawnić informacji na temat wysokości kwot wydanych na sponsoring reprezentacji olimpijskiej. RGR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Poznańskie firmy dla olimpijczyków