Pożyczki online kołem ratunkowym dla MŚP

Materiał partnera
opublikowano: 12-05-2016, 13:09

E-pożyczki wybawieniem dla polskich przedsiębiorców

Firmy z sektora MŚP często borykają się z chwilowymi zastojami w działalności, a co za tym idzie w przypływie środków. Wnioskowanie o kredyt gotówkowy wiąże się dodatkowym czasem, który w prowadzeniu biznesu jest często kryterium determinującym sukces. Ponad 41 proc. ankietowanych przedsiębiorców wskazuje, iż pożyczki online są korzystnym rozwiązaniem chwilowych problemów finansowych przedsiębiorstwa, ponieważ są szybkie, bezpieczne i sprawdzone.

W Polsce to małe i średnie firmy napędzają gospodarkę. Niestety to właśnie osoby prowadzące niewielkie przedsiębiorstwa spotykają na swoich drogach mnóstwo przeszkód. W naszym kraju jest niewiele dostępnych rozwiązań finansowych przeznaczonych dla przedstawicieli tego sektora.

Rozwój branży pożyczkowej

Jak komentuje Tymon Zastrzeżyński, ekspert pozyczkaportal.pl: „Polacy coraz roztropniej podchodzą do tematu pożyczania pieniędzy. Z roku na rok jesteśmy świadkami zmniejszania się liczby nadmiernie zadłużonych konsumentów, a zainteresowanie pozabankowymi pożyczkami wciąż wzrasta. Wskazuje to na coraz wyższą świadomość Polaków w zakresie odpowiedzialnego zarządzania domowym i firmowym budżetem”

Z danych pozyczkaportal.pl i aasadlabiznesu.pl wynika, że wśród przedsiębiorców najbardziej zainteresowani pożyczkami online są przedstawiciele branży budowlanej, transportowej, logistycznej. Kontrahenci często spóźniają się z przelewami co utrudnia dalsze prosperowanie firmy. To właśnie z myślą o takich sytuacjach na rynku pojawiły się oferty e-pożyczek dedykowane małym i średnim przedsiębiorcom. Co więcej, rozwiązania pomagające optymalizować ich działanie pozytywnie odbiją się również na polskiej gospodarce, gdyż MŚP stanowią blisko 99 proc. działających przedsiębiorstwa w Polsce.

„Pożyczki online są bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem bieżących problemów finansowych firmy. Wystarczy, że instytucje pożyczkowe skutecznie zaimplementują sprawdzone już rozwiązania do sektora MŚP. Branża FinTech, czyli finanse i technologia stale się rozwija, tak więc opracowanie oferty dostosowanej do potrzeb klientów biznesowych było jedynie kwestią czasu. Ogromną zaletą pożyczek pozabankowych jest krótki czas rozpatrywania wniosku, minimum biurokracji oraz możliwość uzyskania pożyczki już od pierwszego dnia działalności firmy. W kryzysowych momentach działalności firmy to właśnie te elementy są dla przedsiębiorców kluczowe”” – podsumowuje Dominik Ciula, ekspert Aasa Polska.

Niedawno na polskim rynku pojawił się produkt w pełni dostosowany do oczekiwań przedsiębiorców z sektora MŚP. Aasadlabiznesu.pl umożliwia wnioskowanie przedsiębiorcom o pożyczkę do 10 tys. zł już od pierwszego dnia działalności firmy. Aasadlabiznesu.pl to pożyczki online dla przedsiębiorców przy minimum formalności, gdyż wystarczy jedynie dowód osobisty właściciela firmy oraz podstawowe informacje na jej temat. Co ważne, w przypadku problemów finansowych możliwe jest wstrzymanie naliczania odsetek na okres 30 dni. Wniosek pożyczkowy rozpatrywany jest bez zbędnej zwłoki, tak więc w bardzo krótkim czasie przedsiębiorca ma jasność co do przyznania mu dodatkowych środków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu