Pożyczki zachwiały rynkami akcji

Marek Druś
opublikowano: 22-12-2011, 00:00

ZAGRANICA

Na europejskich rynkach akcji znów pogorszenie nastrojów. Dzień po wzroście o 2 proc. paneuropejski Stoxx Europe 600 oddał część zdobyczy. Inwestorów początkowo ucieszyła, a potem zmartwiła, wiadomość o udostępnieniu większej, niż oczekiwano, ilości taniego pieniądza przez EBC bankom Eurolandu.

Najmocniej traciły spółki technologiczne, co było wynikiem szokująco słabych wyników kwartalnych Oracle. SAP, jeden z największych dostawców oprogramowania dla biznesu, był najmocniej przecenionym składnikiem indeksu DAX. Spółki technologiczne były najmocniej tracącą w środę branżą w Europie. Największe zwyżki kursów notowała branża motoryzacyjna. We Frankfurcie liderami zwyżek były Daimler i BMW.

Na Wall Street wartość indeksów spadała w pierwszej części handlu. Inwestorzy też wystraszyli się wiadomości z Europy o rekordowych pożyczkach. Oracle było w pierwszej fazie sesji najmocniej przecenioną spółką z S&P500. Podobnie jak w Europie, najmocniej tracącym segmentem była branża IT. Najmocniej przecenionymi blue chipami były IBM i Hewlett-Packard. Słabo wyglądały także segmenty przemysłowy i finansowy. Najmniejsze straty widoczne były w segmentach spółek użyteczności publicznej, dóbr codziennego użytku i energii, któremu sprzyjał wzrost notowań ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pożyczki zachwiały rynkami akcji