PPWK ma już za co kupować

KL
opublikowano: 31-07-2007, 00:00

Dziś debiutują prawa do akcji nowej emisji PPWK. Z ich sprzedaży do firmy trafiło 81,6 mln zł. Pójdą na zakupy kolejnych spółek.

Dziś debiutują prawa do akcji nowej emisji PPWK. Z ich sprzedaży do firmy trafiło 81,6 mln zł. Pójdą na zakupy kolejnych spółek.

Większość uzyskanej kwoty — 64 mln zł — firma wyda na zakup pozostałych 85,07 proc. udziałów w EL2 (firmie, zajmującej się tzw. usługami mobilnymi). Zainteresowanie ofertą przekroczyło oczekiwania zarządu.

— Miłym zaskoczeniem jest dla nas wielkość popytu (blisko 600 mln zł) i skala redukcji w zapisach dodatkowych 99,61 proc. — mówi prezes spółki Andrzej Ziemiński. Jego zdaniem, oznacza to, że rynek zaakceptował nową strategię spółki. Zakłada ona budowanie grupy telekomunikacyjnej.

Pieniądze z emisji, które zostaną po transakcji z EL2, PPWK zamierza wydać na dalsze akwizycje i rozwój organiczny.

— W obszarze naszych zainteresowań leżą spółki zbliżone profilem zarówno do EL2, jak i do Elteriksa. Interesują nas wszystkie atrakcyjne firmy z rynku telekomunikacyjnego i z sektora usług dodanych — twierdzi Andrzej Ziemiński, prezes PPWK.

Spółka jest też zainteresowana kupowaniem firm na Ukrainie.

— Wybraliśmy kilka firm na Ukrainie, które działają na tym samym rynku co EL2 i PPWK, i rozpoczęliśmy z nimi rozmowy o ewentualnych przejęciach tych podmiotów — mówi Andrzej Ziemiński, prezes PPWK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / PPWK ma już za co kupować