Praca legalna zamiast szarej strefy

opublikowano: 25-07-2018, 22:00

Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) i Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) podpisali porozumienie dotyczące zasad współdziałania obu organów przy realizacji kampanii informacyjno-edukacyjnej Pracuję legalnie, w latach 2017-19 organizowanej przez inspekcję.

ZUS jest jej partnerem strategicznym. Cel akcji to propagowanie legalnego zatrudnienia zamiast wyboru szarej strefy. Pracujący są uświadamiani co do korzyści z legalnego zatrudnienia i zagrożeń, które wynikają z wykonywania pracy nierejestrowanejlub deklarowanej fałszywie. Zadaniem kampanii jest też piętnowanie niedozwolonych praktyk stosowanych przez pracodawców, którzy decydują się na powierzanie pracy z naruszeniem przepisów. Kampania jest skierowana do pracodawców i pracowników oraz obywateli państw spoza UE — w szczególności z Ukrainy — którzy pracują lub chcą pracować w Polsce. Podczas akcji PIP i ZUS prowadzone są m.in. szkolenia dla grup docelowych i konferencje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

ZUS , PIP