Pracodawcy apelują do marszałka

Andrzej Malinowski
opublikowano: 20-06-2007, 00:00

LIST OTWARTY

LIST OTWARTY

Organizacja Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej to dla Polski wielka szansa na rozwój oraz promocję naszego kraju. Musimy jednak pamiętać, że do roku 2012 zostało mało czasu na realizację wyzwań, związanych z organizacją. Musimy wybudować i zmodernizować drogi, połączenia kolejowe, hotele i obiekty sportowe, wykonać wiele innych inwestycji. Od chwili przyznania Polsce i Ukrainie prawa organizacji imprezy upłynęły już 2 miesiące, a więc 1/30 czasu, jaki nam pozostał do pierwszego meczu.

Sprawna i szybka realizacja niezbędnych inwestycji uzależniona jest dzisiaj przede wszystkim od uchwalenia kilkudziesięciu ustaw, począwszy od prawa budowlanego, ustawy o planowaniu przestrzennym, o VAT w budownictwie, o swobodzie działalności gospodarczej, o zamówieniach publicznych, o partnerstwie publiczno-prywatnym po ustawę o ochronie zdrowia zwierząt.

Planowanie i przygotowywanie inwestycji w Polsce powinno już się toczyć pełną parą. Bez szybkich zmian przepisów prawa proces ten nie ruszy. Uważamy, że dobre przygotowanie Polski do tego wydarzenia powinno być priorytetem na najbliższe lata dla wszystkich Polaków. Dlatego w imieniu wszystkich przedsiębiorców, którzy są lub będą zaangażowani w przygotowywania do tej imprezy, zwracam się z apelem do Pana Marszałka o rozpoczęcie tegorocznych „wakacji parlamentarnych” dopiero po uchwaleniu najważniejszych ustaw, mających wpływ na realizację procesu inwestycyjnego, w kontekście przygotowań do EURO 2012.

Andrzej Malinowski

prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Andrzej Malinowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu