Pracodawcy ruszyli w marcu na rekrutacyjne łowy

  • PAP
opublikowano: 08-04-2021, 07:06

Pomimo ograniczeń związanych z nowym lockdownem w marcu liczba ofert pracy opublikowanych w internecie była największa od początku pandemii - czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

Według udostępnionych przez Adecco Group danych Job Market Insights, w marcu w polskim internecie opublikowano prawie 285 tys. ofert pracy, prawie o jedną piątą więcej niż w lutym i 21 proc. więcej niż rok wcześniej.

"Marzec był najlepszym miesiącem od początku pandemii. Zwyżki notują niemal wszystkie branże" – skomentował ekspert rynku pracy w grupie Adecco Piotr Płusa.

Największy przyrost liczby ofert zatrudnienia miał miejsce w budownictwie i nieruchomościach, gdzie zaczęło się już sezonowe ożywienie, a także w logistyce i transporcie. "W porównaniu z lutym liczba ofert dla specjalistów od budownictwa i nieruchomości zwiększyła się o jedną czwartą. Podobnie jest w logistyce i transporcie, w IT i telekomunikacji oraz w produkcji" – powiedział Płusa.

Z analiz Job Market Insights wynika, że o kilkanaście procent więcej ofert niż w lutym mieli też do wyboru specjaliści od sprzedaży, HR i marketingu, a także pracownicy administracyjni.

Marcowe ożywienie w rekrutacji widać także w udostępnionych „Rz" danych portalu Pracuj.pl. W marcu opublikowano tam ponad 75,5 tys. ofert pracy, prawie dwukrotnie więcej niż rok wcześniej - podaje dziennik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane