Pracownicy Facebooka mieli dostęp do 600 mln haseł użytkowników

opublikowano: 22-03-2019, 07:11

Brian Krebs, ekspert ds. bezpieczeństwa danych poinformował, że ponad 20 tys. pracowników Facebooka miało dostęp do ponad 600 mln haseł jego użytkowników.

Krebs poinformował, że hasła były niezakodowane i pochodziły nawet z 2012 roku. Facebook wydał oświadczenie, w którym zapewnił o usunięciu w swojej wewnętrznej sieci błędu w systemie przechowywania haseł. 

Amerykański serwis społecznościowy poinformował, że najmocniej narażeni zostali użytkownicy Facebook Lite. Zapowiedział, że poinformuje o tym setki milionów użytkowników tego serwisu, a także miliony użytkowników Facebooka i dziesiątki tysięcy użytkowników Instagrama. 

To kolejna wpadka Facebooka. We wrześniu ubiegłego roku ujawnił, że z powodu błędu w zabezpieczeniach doszło do ujawnienia danych 50 mln użytkowników. Wcześniej w 2018 roku pojawiły się doniesienia o wykorzystaniu danych milionów użytkowników Facebooka bez ich wiedzy przez firmę Cambridge Analytica.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy