Pracownicy Goldman Sachs z USA w czerwcu wrócą do biur

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 04-05-2021, 15:20

Według doniesień Bloomberga, globalny bank inwestycyjny planuje poinformować swoich pracowników z USA, że od połowy czerwca powinni być przygotowani do powrotu do pracy stacjonarnej.

Goldman Sachs
Fot. Bloomberg
Goldman Sachs Fot. Bloomberg
Scott Eells

Dyrektor generalny Goldman Sachs, David Solomon, pokłada nadzieje w przyspieszającym programie szczepień w USA. Liczy, że już w czerwcu pracownicy banku będą mogli ponownie usiąść przy swoich biurkach po 14 miesiącach pracy zdalnej.

Zniesienie wszystkich obostrzeń w Nowym Jorku, gdzie mieści się siedziba Goldman Sachs, ma nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Jest mało prawdopodobne, aby kierownictwo banku podążało za podobnym harmonogramem w innych krajach, ponieważ sytuacja epidemiczna nie wszędzie pozwala na powrót do biur.

Plany powrotu pracowników do biur wcześniej ogłosił JPMorgan. Mają oni wykonywać swoje obowiązki w trybie hybrydowym.

Ankieta przeprowadzona przez Accenture wśród 400 dyrektorów firm finansowych z Ameryki Północnej wykazała, że ​​prawie 80 proc. z nich woli, aby pracownicy po zakończeniu pandemii spędzali w biurze od czterech do pięciu dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane