Pracownicy TP prawdopodobnie poprą w referendum strajk

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-03-2005, 20:43

Pracownicy Telekomunikacji Polskiej SA (TP) prawdopodobnie opowiedzą się za strajkiem, wynika z częściowych wyników referendum strajkowego wśród pracowników firmy. Do centrali nie spłynęły jeszcze wyniki głosowania od 30 proc. załogi - poinformował PAP w środę przedstawiciel związków działających w TP Waldemar Stawski.

Pracownicy Telekomunikacji Polskiej SA (TP) prawdopodobnie opowiedzą się za strajkiem, wynika z częściowych wyników referendum strajkowego wśród pracowników firmy. Do centrali nie spłynęły jeszcze wyniki głosowania od 30 proc. załogi - poinformował PAP w środę przedstawiciel związków działających w TP Waldemar Stawski.

    Stawski, który jest wiceprzewodniczącym Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NZSS "Solidarność" Pracowników Telekomunikacji dodał, że wynik referendum nie przesądza o strajku, gdyż potencjalna decyzja o akcji protestacyjnej zależy od wyników rozmów z zarządem Telekomunikacji Polskiej.

    "W tej chwili nie ma rozmów ze związkami zawodowymi odnośnie zwolnień. O strajku możemy mówić dopiero po tym, co zarząd nam przedstawi. My nie będziemy przeć do rozmów na temat zwolnień grupowych. Piłeczka jest po stronie zarządu" - powiedział.

    "Nie wiemy teraz czy będą zwolnienia i ile ich będzie. Ale jeżeli zarząd podtrzymywałby plany zwolnień, to jesteśmy przygotowani na strajk" - dodał.

    Telekomunikacja Polska poinformowała pod koniec ubiegłego roku, że planuje zwolnić 4 tys. swoich pracowników. W tym celu zawiązała w IV kwartale 2004 roku rezerwę w wysokości 130 mln zł.    

Stawski poinformował, że pełne wyniki referendum strajkowego mają być znane do końca tego tygodnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pracownicy TP prawdopodobnie poprą w referendum strajk