Pracownik stawia na atmosferę

opublikowano: 29-11-2017, 22:00
aktualizacja: 29-11-2017, 23:09

Jak wynika z raportu „Evolution of Work 2.0” zrealizowanego przez ADP, aż 57 proc. europejskich pracowników twierdzi, że ich oczekiwania po dołączeniu do nowej firmy nie zostały spełnione.

Ponadto 47 proc. z nich zaznacza, że odejdzie z pracy, jeśli taka sytuacja nie ulegnie zmianie. Co więcej, 60 proc. zatrudnionych zaznacza, że są otwarci na nowe możliwości rozwoju kariery, tj. zmianę pracy. Pracownicy podkreślają, że ich lojalność w stosunku do pracodawcy nie jest kwestią nastawienia, ale zachowań w obszarze zarządzania. Co istotne, jednym z argumentów, które decydują o pozostaniu w firmie, jest jasna ścieżka rozwoju. Kolejnym istotnym elementem, dla którego decydują się podjąć pracę i w niej pozostać, jest wysokość płac i dodatkowych wynagrodzeń. Jednak środowisko pracy, relacje z kolegami, atmosfera oparta na zaufaniu, pochwały i uznanie szefa mają znacznie większe znaczenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu