Pracownikom na z drowie, firmie na produktywność

DCZ
opublikowano: 01-02-2008, 00:00

Sabre Holdings jest jedną z firm najlepiej w USA dbających o zdrowie i sprawność fizyczną pracowników.

Sabre Holdings jest jedną z firm najlepiej w USA dbających o zdrowie i sprawność fizyczną pracowników.

Dostawca rozwiązań dystrybucyjnych ofert podróżnych dla biur turystycznych i korporacji — firma Sabre Holdings od pięciu lat prowadzi program Wellness. Obejmuje on również Europejskie Centrum Oprogramowania, które ma siedzibę w Krakowie.

W USA uczestniczy w tym programie ponad 80 proc. pracowników firmy. Chodzi w nim o ćwiczenia gimnastyczne, ułożenie diety, łagodzenie stresu i odchudzanie. Siedziba Sabre Holdings jest wyposażona w salę do ćwiczeń oraz w bieżnię do spacerów i biegania. Odbywają się tam też spotkania z kręgarzem dotyczące technik aktywnej redukcji stresu. Wprowadzono także pilotażowo 10-tygodniowy program odchudzania. Uczestnicząc w ćwiczeniach i poddając się corocznym badaniom kontrolnym, pracownicy Sabre Holdings zdobywają punkty, które przekładają się na zniżki w składce na ubezpieczenie zdrowotne.

— Program Wellness jest korzystny i dla naszej talii, i dla naszej kieszeni. Dzięki niemu oszczędzamy na opiece zdrowotnej. Poza tym zwiększa zaangażowanie pracowników, skraca czas urlopów chorobowych i podnosi produktywność zespołu — twierdzi Paul Rostron, wiceprezes ds. HR w Sabre Holdings.

Polski oddział firmy w Krakowie też prowadzi specjalny program socjalno-sportowy.

— Dwa razy w roku organizujemy dla naszych pracowników wyjazdy na narty na Słowację. Oferujemy im także zajęcia sportowe w salach gimnastycznych wynajętych w dogodnych miejscach Krakowa oraz nieograniczone możliwości korzystania z siłowni. Mogą także uczęszczać na zajęcia z jogi, tenisa, squasha, korzystać ze ścianek wspinaczkowych i chodzić na basen — wymienia Tracy Cooper, wiceprezes i dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania w Krakowie.

Za jedną z firm najlepiej dbających o zdrowie pracowników Sabre Holdings został uznany przez magazyn „Men’s Fitness”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane