Pracują krótko, ale intensywnie

opublikowano: 26-08-2018, 22:00

Średnia aktywność zawodowa Ukraińców zatrudnionych w Polsce wynosi obecnie od trzech do czterech miesięcy — wynika z analizy 23,6 tys. pracowników tymczasowych z Polski i Ukrainy, którą przeprowadziła agencja pracy Grupa Progres.

Przyjeżdżający do Polski obywatele Ukrainy nie marnują czasu — po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności od razu rozpoczynają pracę. W ciągu kilku miesięcy spędzonych w naszym kraju Ukrainiec przepracowuje średnio 533 godziny, o 177 więcej niż w przypadku zatrudnionych tymczasowo Polaków. Najbardziej aktywni są Ukraińcy w wieku od 31 do 40 lat. Pracownik zza wschodniej granicy i z tego przedziału wiekowego przepracował średnio 571 godzin, podczas gdy w przypadku Polaków było to 418 godzin. — Mimo panującej na rynku tendencji dotyczącej spadku liczby pracowników z Ukrainy, Polska nadal jest jednym z najchętniej wybieranych przez nich kierunków migracji zarobkowej. Informacje płynące z naszych oddziałów na Ukrainie potwierdzają, że obywatele tego kraju nadal chcą pracować w Polsce — komentuje Marcin Kołodziejczyk, dyrektor rozwoju projektów międzynarodowych Grupy Progres.

70 proc. Tylu zatrudnionych w Polsce Ukraińców pracuje na umowę zlecenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu