Pragma Inkaso sprzeda 4 mln akcji

ET
opublikowano: 24-09-2009, 00:00

Spółka pragmatycznie podeszła do sprawy: skoro na pieniądze z giełdy na razie nie ma co liczyć, trzeba znaleźć inwestora.

Spółka pragmatycznie podeszła do sprawy: skoro na pieniądze z giełdy na razie nie ma co liczyć, trzeba znaleźć inwestora.

Pragma Inkaso, windykator działający w segmencie B2B, notowany na NewConnect, podał w komunikacie, że znalazł inwestora instytucjonalnego, któremu sprzeda 4 mln akcji. O sprawie pisał wczorajszy "PB". Po co spółka wpuszcza kolejnego akcjonariusza (dzisiaj ponad 80 proc. kontroluje dwóch inwestorów)? Z kilku powodów, z których najważniejszy to pozyskanie kapitału (4 mln zł na kapitał obrotowy). Pragma liczyła, że w tym roku przejdzie na rynek regulowany, gdzie dostanie pieniądze. Ma jednak za niską kapitalizacje, żeby wejść na GPW. Żeby uzbierać wymagane 10 mln EUR, cena akcji musiałaby wynosić 17 zł. Spółka liczy, że kurs prędzej czy później dobije do tego poziomu. Rachuby już częściowo się spełniają. Cena akcji skoczyła z 11,5 zł na 12,1 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane