Prawdziwy shiba inu drożał jak kryptowaluta

opublikowano: 05-11-2021, 08:18

Porzucony shiba inu, który stał się internetową sensacją w Chinach, został sprzedany na streamowanej na żywo wielogodzinnej aukcji za 320-krotność ceny wywoławczej.

Pies o imieniu Deng Deng został porzucony w 2018 roku w szkole tresury, bo właściciel nie chciał zapłacić za jego szkolenie. W ostatnim czasie stał się internetową sensacją w Chinach w związku z ogłoszoną przez sąd aukcją, na której miał zostać sprzedany. Jej przebieg był na żywo streamowany przez platformę należącą do giganta e-commerce Alibaba. Aukcja trwała ostatecznie aż 29 godzin, obserwowało ją 165 tys. internautów, a w licytacji uczestniczyło 480 osób. Ostatecznie pies został sprzedany za 160 tys. juanów (99,5 tys. zł).

Eksperci podkreślają, że to kolejny przykład rosnącej popularności streamowanych na żywo sprzedaży w Chinach. W październiku Li Jiaqi, specjalizujący się w tej działalności influencer, sprzedał podczas pierwszego dnia dorocznego festiwalu zakupów Alibaby dobra za równowartość 1,9 mld USD. To rekord streamowanej na żywo sprzedaży na platformie Taobao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane