„Prawdziwym zagrożeniem dla świata są Chiny”

KŁ, CNBC.COM
opublikowano: 21-05-2012, 00:00

OPINIE

Zapomnijcie o Grecji, która jest „nieznaczącą” gospodarką, to Chiny stanowią największe ryzyko dla światowej gospodarki, przestrzega Marc Faber, guru inwestorów i wydawca raportu Gloom, Boom & Doom.

— Myślę, że największe ryzyko stanowią Chiny, ponieważ jeśli przyjrzeć się Grecji, to jest ona nieznaczącą gospodarką — powiedział Marc Faber.

Uważa on, że Europejski Bank Centralny będzie w stanie wesprzeć Grecję, a europejscy podatnicy za to zapłacą. Tymczasem spowolnienie w Chinach, drugiej gospodarce świata, będzie miało ogromny wpływ na ceny surowców przemysłowych. — To z kolei będzie miało ogromy wpływ na gospodarki Brazylii, Środkowego Wschodu, Azji Środkowej, Afryki i Australii. Te kraje mogą znacząco zwolnić — dodał Marc Faber.

Faber, który przewidział krach z 1987 r., a ostatnio również korektę w sierpniu 2011 r., twierdzi, że chińska gospodarka w dużym stopniu zależy od nakładów kapitałowych, które w ostatnim czasie były niestabilne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu