Prawie 15 tys. zielonych kilometrów

opublikowano: 10-05-2018, 22:00

W kwietniu zakończył się w Warszawie pilotaż pierwszego w pełni elektrycznego car sharingu od Innogy Polska.

21 lutego 2018 r. firma Innogy rozpoczęła w Warszawie test nowej usługi. Mieszkańcy stolicy, po zarejestrowaniu się w specjalnej aplikacji, mogli korzystać z sześciu aut elektrycznych: trzech BMW i3, renault zoe, nissana leaf oraz hyundaia IONIQ. Dwa dodatkowe samochody na czas testów przekazane zostały do wyłącznego użytku ING Bankowi Śląskiemu.

Podczas pilotażu w aplikacji zarejestrowało się prawie 1,6 tys. osób, a samochody zasilane energią elektryczną wynajęto ponad tysiąc razy. Wypożyczeniem elektrycznych aut na minuty zainteresowani byli głównie mężczyźni, którzy stanowili aż 96 proc. zarejestrowanych w aplikacji. Najdłuższy pokonany przez jednego użytkownika dystans to 150 km. Łącznie warszawiacy korzystający z usługi w pełni elektrycznego car sharingu przejechali niemal 15 tys. km, co pozwoliło na ograniczenie emisji CO 2 i innych szkodliwych substancji o około 1,6 tony.

— Test spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Chcemy oferować warszawiakom rozwiązania, które prowadzą do poprawienia jakości życia w mieście. Wprowadzenie testowej oferty najmu aut z napędem elektrycznym było kolejnym krokiem firmy po budowie ogólnodostępnej sieci stacji ładowania w stolicy i rozszerzeniu oferty z dziedziny elektromobilności. Obecnie analizujemy wyniki testu i model ekonomiczny dla tej usługi na szeroką skalę — mówi dr Maciej Chmieliński, menedżer odpowiedzialny za rozwój elektromobilności w Innogy Polska.

Największą popularnością spośród testowanych aut cieszyły się BMW i3 i nissan leaf. Najwięcej kilometrów użytkownicy aplikacji przejechali jednak hyundaiem IONIQ. Po zakończonym wynajmie każdy z kierowców miał możliwość wypełnienia ankiety, która badała zadowolenie z jazdy. Niemal wszyscy użytkownicy wyrazili pozytywną opinię na temat usługi i zadeklarowali, że poleciliby ją znajomym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Prawie 15 tys. zielonych kilometrów