Prawie 16 mln zł na rzeszowską komunikację

DI, PAP
opublikowano: 27-07-2010, 16:47

Władze Rzeszowa planują usprawnić miejską komunikację i kupić e-kioski oraz elektroniczne tablice informacyjne na  przystanki autobusowe. Środki - prawie 16 mln zł - w większości pochodzić mają z  unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Jak poinformował PAP Maciej Kiczor z biura prasowego UM w Rzeszowie, projekt zakłada zakup 60 elektronicznych tablic, które zamontowane będą na przystankach autobusowych. Wyświetlane na nich będą informacje, za ile przyjedzie autobus danej linii.

"Chcemy także kupić e-kioski, dzięki którym będzie można m.in. nabyć bilet czy uzyskać informacje o rozkładzie jazdy autobusów. Planujemy, aby każdy mógł dowiedzieć się z nich również o imprezach odbywających się w mieście" - dodał Kiczor.

W ramach projektu zakupione mają być także wagi samochodowe, które zostaną zamontowane na drogach wlotowych do Rzeszowa. Jak wyjaśnił Kiczor, wszystkie samochody, które będą przekraczać dozwolony ciężar, będą wychwytywane przez współpracujące z wagą kamery i dane takiego pojazdu będą przekazywane odpowiednim służbom.

Całkowity koszt projektu pod nazwą "Rozbudowa inteligentnego systemu transportu drogowego na terenie miasta Rzeszowa" wynosi prawie 16 mln zł, z tej kwoty 85 proc. to pieniądze z UE.

We wtorek Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się na realizację tego projektu przez miasto.

Rzeszów stara się także o dotację na inny projekt, który ma usprawnić miejską komunikację. Zakłada on m.in. stworzenie systemu monitorowania pojazdów transportu publicznego, tak aby miały one możliwość jak najszybszego przejazdu przez miasto - autobusy zbliżające się do skrzyżowania będą otrzymywać zielone światło.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Prawie 16 mln zł na rzeszowską komunikację