Prawo Przepisów nie można naginać do własnych potrzeb

AZA
opublikowano: 18-05-2010, 00:00

Aż 6,1 ml zł kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na niektórych deweloperów.

Urzędnicy UOKIK stwierdzili m.in., że firma J. W. Construction naruszyła ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Chodzi o osiedle mieszkaniowe wybudowane przez J. W. Construction przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. W 2009 r. deweloper rozesłał nabywcom mieszkań na tym osiedlu aneks, w którym zaproponował zmianę warunków zawartej wcześniej umowy. Taki obowiązek kilka miesięcy wcześniej nałożył na firmę UOKiK. Ale deweloper przedstawił klientom także list przewodni, z którego wynikało, że zawarte w aneksie postanowienia są zgodne z oceną UOKiK. A to nie było zgodne z prawdą. Urząd znalazł w piśmie postanowienia, których deweloper z nim nie konsultował. W efekcie deweloper został ukarany za powoływanie się na autorytet urzędu.

Kary finansowe otrzymali również inni deweloperzy: PRK 7 Nieruchomości z Warszawy, Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane, Włodarzewska z Warszawy, Przedsiębiorstwo Rewaloryzacji Zabytków z Krakowa. Łącznie deweloperzy muszą zapłacić 6,1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Prawo Przepisów nie można naginać do własnych potrzeb