Premier chce skrócenia roku szkolnego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-01-2006, 13:58

Premier Kazimierz Marcinkiewicz spotkał się z kierownictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki, aby omówić z nim swoją propozycję skrócenia roku szkolnego 2005/2006 o mniej więcej dwa tygodnie.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz spotkał się z kierownictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki, aby omówić z nim swoją propozycję skrócenia roku szkolnego 2005/2006 o mniej więcej dwa tygodnie.

Premier powiedział, że rok szkolny trwający do 30 czerwca, tak jak zaplanowało to Ministerstwo Edukacji w kadencji poprzedniego rządu, jest zbyt długi. "To najdłuższy rok szkolny, jaki pamiętam" - podkreślił.

"Uczniowie i nauczyciele wiedzą, że czerwiec jest złym czasem na naukę. Dlatego - moim zdaniem - należy skrócić rok szkolny, aby nie przetrzymywać bezproduktywnie uczniów i nauczycieli w szkole" - powiedział Marcinkiewicz dziennikarzom przed czwartkowym spotkaniem.

Jego zdaniem, potrzebny jest też nowy standard obliczania długości roku szkolnego.

"Chcę zaproponować wprowadzenie nowej zasady ustalania długości roku szkolnego. Chcę, żeby była ustalona liczba dni nauki w szkole w ciągu roku. Byłoby to około 180 dni" - wyjaśnił premier.

Marcinkiewicz poinformował, że spotkanie z kierownictwem MEiN poświęcone będzie także innym sprawom związanym z oświatą oraz problemem szkolnictwa wyższego i nauki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane