Premier namawiał Gilowską do powrotu do rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-08-2006, 16:47

Premier Jarosław Kaczyński chce, aby Zyta Gilowska wróciła do rządu zarówno na stanowisko wicepremiera ds. gospodarczych, jak i ministra finansów. W piątek premier potwierdził, iż liczy, że zaraz po zakończeniu jej procesu lustracyjnego będzie ponownie pracowała w rządzie.

Premier Jarosław Kaczyński chce, aby Zyta Gilowska wróciła do rządu zarówno na stanowisko wicepremiera ds. gospodarczych, jak i ministra finansów. W piątek premier potwierdził, iż liczy, że zaraz po zakończeniu jej procesu lustracyjnego będzie ponownie pracowała w rządzie.

"Bardzo się cieszę z przebiegu tego procesu i mam nadzieję, że będę mógł ją (Gilowską) tutaj zaraz po powrocie z urlopu witać. Sądzę, że gdzieś po 20 (sierpnia) skończy się ten proces" - powiedział premier na konferencji prasowej.

Poinformował, że rozmawiał z Gilowską w ciągu ostatnich dni dwukrotnie. "Była u mnie, rozmawiała też z ministrem (finansów Stanisławem) Kluzą. Mówiłem jej, żeby wracała. Ona się waha. Jest w trakcie ciężkich przejść, trzeba ją zrozumieć, to jest zupełnie oczywiste. Ale wiem, że to jest silna kobieta, i że moment tego trudnego kłopotu minie" - powiedział J. Kaczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane