Premier o sytuacji w TVP

PAP
opublikowano: 04-07-2009, 19:03

Jeśli w sprawie telewizji publicznej będą potrzebne twarde decyzje, oczywiście w ramach prawa, będę oczekiwał od ministra skarbu, żeby wkroczył, kiedy nie będzie już innego wyjścia - powiedział w sobotę w Bytowie (Pomorskie) premier Donald Tusk.

Prezes Rady Ministrów dodał, że wobec "naprawdę skomplikowanej" sytuacji w TVP, "prawdopodobnie będzie potrzebne rozstrzygnięcie sądowe, żeby nie było mowy o tymi, iż politycy, którzy korzystają z zamieszania, chcą zrobić skok na media publiczne."

"Oczekuję od ministra skarbu, żeby pilnował zgodnie z prawem interesów spółki. Będę rozmawiał o tym z Aleksandrem Gradem i mam nadzieję, że przedstawi on jakiś program doraźnego wyjścia z tego problemu, ale nie po to żebyśmy zawładnęli telewizją publiczną, bo bój idzie o to, aby więcej rządy i partie polityczne nie ingerowały bezpośrednio w media publiczne" - powiedział Donald Tusk.

Premier podkreślił, że w sprawie TVP "trzeba działać wyłącznie w ramach przepisów prawa, bo media publiczne są wrażliwe na punkcie nadzoru ze strony władzy wykonawczej".

Według Donalda Tuska "w sprawie TVP nie może być żadnych pochopnych decyzji", bo "to, że nam się nie podoba działalność poprzedniego prezesa, aktualnego prezesa i tego drugiego, który też jest aktualny, nie znaczy jeszcze, że możemy sobie pozwolić na działania, które omijają prawo."

Pytany przez dziennikarzy, czy wie, kto teraz rządzi w TVP, odpowiedział, że "nie i dziś chyba nikt tego nie wie."

Według Donald Tuska aktualna sytuacja w telewizyjnej spółce, jest "ponurym dziedzictwem sprzed czterech, kiedy poprzednicy jego rządu zdecydowali się na radykalny zamach na telewizję publiczną, umieszczając w niej siebie i swoich koalicjantów."

"Chyba nie ma mądrych na bałagan, jaki wytworzyli panowie Urbański, Farfał, Siwek, Rada Nadzorcza, Zarząd telewizji i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Wszystkie te ciała nie zdały egzaminu"- powiedział premier.

Poproszony o komentarz do twierdzeń niektórych polityków o tym, jakoby Platforma Obywatelska utrzymywała na stanowisku prezesa TVP Piotra Farfała, bo był dla niej wygodny, Donald Tusk powiedział:

"Nie wiem, na czym miałaby polegać wygoda życia z panem Farfałem i jego kolegami. Nie myśmy montowali pana Farfała w telewizji publicznej. Nie mam najmniejszego wrażenia, że to środowisko, które dzisiaj rządzi telewizją i to, które chce odzyskać władzę w telewizji publicznej, było jakikolwiek związane w formalnym, towarzyski, sentymentem politycznym, czy wspólnym planem z moim rządem".

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane