Premier obawia się o wpływ Iraku na poszerzenie-FT

Piotr Kuczyński
04-04-2003, 07:50

LONDYN (Reuters) - Premier Leszek Miller obawia się, że wojna w Iraku może przeszkodzić planom poszerzenia Unii Europejskiej, napisał w piątek dziennik Financial Times.

"Jest bardzo ważne, aby sprawa Iraku nie zakłóciła procesu poszerzenia UE" - powiedział Miller w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika.

Równocześnie wyraził przekonanie, że referendum akcesyjne zakończy się zwycięstwem zwolenników wejścia Polski do UE.

"Myślę, że przeważą głosy na "tak", a frekwencja przekroczy 50 procent" - powiedział Miller. Referendum akcesyjne odbędzie się 8 czerwca.

Miller skrytykował również koncepcję podziału Europy na starą - reprezentowaną przede wszystkim przez Francję i Niemcy - oraz nową, którą uosabiają państwa postkomunistyczne.

"Nie uważam, że istnieje podział na Starą Europę i Nową Europę. Nie powinno się też dzielić członków UE na pierwszej i drugiej kategorii, na gorszych i lepszych" - dodał.

((Tłumaczył: Piotr Skolimowski; Redagowała: Barbara Woźniak; Reuters Messaging:piotr.skolimowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Kuczyński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Premier obawia się o wpływ Iraku na poszerzenie-FT