Premier: prawa polskich obywateli w Wlk. Brytanii są zagwarantowane

  • PAP
opublikowano: 25-11-2018, 14:15

Mamy zagwarantowane prawa polskich obywateli na wyspach brytyjskich - powiedział na konferencji w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu niedzielnego szczytu UE ws. brexitu.

Jak podkreślił premier, w kwestii umowy dot. brexitu udało się w UE osiągnąć kompromis. "Oczywiście trzymamy kciuki jeszcze również za głosowanie w parlamencie brytyjskim. To będzie bardzo ważne głosowanie" - wskazał.

Podkreślił, że w ramach umowy udało się zagwarantować prawa polskich obywateli na wyspach brytyjskich. "Prawa, które były dla nas absolutnie warunkiem sine qua non z punktu widzenia całego procesu negocjacyjnego" - mówił.

Dodał, że te prawa są zagwarantowane nie tylko umową dwustronną, "ale taką szerszą umową, która dzisiaj była dyskutowana".

Wskazał, że w ramach porozumienia Wielka Brytania zgodziła się, aby w pełni do końca unijnej perspektywy finansowej finansować projekty związane z funduszami unijnymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu