Premier rozmawia z ministrami o budżetach resortów

PAP
opublikowano: 02-05-2008, 16:11

Premier Donald Tusk w majowy weekend spotyka się z ministrami ws. budżetów poszczególnych resortów. W piątek Tusk ma  rozmawiać z szefem Kancelarii Premiera Tomaszem Arabskim.

W sobotę i w niedzielę premier spotka się z ministrami: sprawiedliwości: Zbigniewem Ćwiąkalskim, obrony - Bogdanem Klichem, spraw zagranicznych - Radosławem Sikorskim i rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską - poinformowała PAP rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka.

W rozmowach biorą udział - oprócz Tuska - minister finansów Jacek Rostowski oraz wicepremierzy: Grzegorz Schetyna i Waldemar Pawlak.

Premier mówił w tym tygodniu że celem spotkań z ministrami jest znalezienie oszczędności w poszczególnych resortach. Tusk zapowiedział, że jeśli któryś minister nie będzie współpracował na rzecz ograniczania wydatków - narazi się na "żółtą kartkę".

W mediach od kilku tygodni pojawiają się doniesienia dotyczące zmian w rządzie. Premier sygnalizował, że będzie dokonywał okresowo przeglądu pracy ministrów. W kontekście tych zmian pojawiał się termin sierpniowy.

Liszka podkreśliła po raz kolejny, że weekendowe spotkania Tuska dotyczą spraw budżetowych, a wymienianie teraz jakichkolwiek nazwisk w kontekście dymisji to zwykłe spekulacje. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Premier rozmawia z ministrami o budżetach resortów