Premier: Rząd stanowi dobry zespół

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-02-2006, 12:58

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zabierając głos na zakończenie środowe posiedzenie rządu, który zebrał się aby podsumować 100 dni swojej działalności, ocenił, że jego gabinet stanowi dobry, zgrany zespół, który jest w stanie zrealizować program "Solidarnego Państwa".

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zabierając głos na zakończenie środowe posiedzenie rządu, który zebrał się aby podsumować 100 dni swojej działalności, ocenił, że jego gabinet stanowi dobry, zgrany zespół, który jest w stanie zrealizować program "Solidarnego Państwa".

"Dla nas pierwszy dzień pracy, setny dzień pracy i tysięczny dzień, będzie taki sam. My realizujemy program naprawy państwa, modernizacji naszego kraju i będziemy to robili bez świątecznych obchodów" - podkreślił szef rządu.

"Wykonaliśmy prawie 90 proc. programu" - powiedział premier. Jak dodał, zostało jeszcze "trochę" z zadań, jakie rząd sobie na pierwsze sto dniu wyznaczył, ale - jak zastrzegł - są to kwestie już przygotowywane i w sferze realizacji.

Marcinkiewicz podkreślił też, że rząd musiał reagować na takie sprawy, które nie były przewidziane w jego programie. Zapowiedział też, że rząd będzie składał sprawozdanie z każdego kolejnego etapu swojej pracy.

Podczas trwającego blisko 100 minut uroczystego posiedzenia rządu, ministrowie przedstawiali dokonania resortów podczas stu dni pracy. "O wielu rzeczach, które zrobiliśmy, nie powiedzieliśmy" - ocenił premier. Wymienił m.in. projekt ustawy o Centralnym  Biurze Antykorupcyjnym, który jest już w parlamencie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier: Rząd stanowi dobry zespół