Premier Szwecji zapowiada gotowość rezygnacji

opublikowano: 03-12-2014, 10:25

Premier Szwecji Stefan Loefven stwierdził, że może zrezygnować ze swojej funkcji, jeśli jego mniejszościowej koalicji mniejszościowej nie uda się zdobyć poparcie dla zaplanowanego budżetu, informuje Bloomberg.

Szwedzcy Demokraci, trzecia co do wielkości partia w obecnej kadencji, wpycha ten skandynawski kraj w recesję wzywając do sprzeciwu wszelkich projektów budżetowych, gdyż wspierają one imigrację, którą chce ograniczyć opozycja.

Stefan Loefven
Zobacz więcej

Stefan Loefven Bloomberg

Zdaniem 57-letniego polityka, w trakcie rozmów z przeciwnikami nie było możliwości dojść do porozumienia odnośnie projektu budżetu zakładającego podwyżkę podatków i wzrost wydatków.

„Nie było żadnej woli dojścia do konsensusu” – stwierdził Loefven, który może przejść do historii, jako najkrócej piastujący funkcję szefa szwedzkiego rządu.

Premier poinformował, że obecnie w grę wchodzą dwie opcje. Albo zdecyduje się na rewizję budżetu, by ten spotkał się z akceptacją parlamentu, lub ogłoszenie wcześniejszych wyborów. Taka sytuacja miałaby miejsce pierwszy raz od 1958 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Premier Szwecji zapowiada gotowość rezygnacji