Premier: zarzuty wobec Macierewicza się nie potwierdzą

opublikowano: 13-02-2007, 08:27

Ewentualne potwierdzenie zarzutów o nierozliczenie się z dokumentów niejawnych przez szefa SKW Antoniego Macierewicza, oznaczałoby jego dymisję.

Premier Jarosław Kaczyński uważa, że ewentualne potwierdzenie zarzutów o nierozliczenie się z dokumentów niejawnych przez szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoniego Macierewicza, oznaczałoby jego dymisję. "Wedle mojej wiedzy, zarzuty się nie potwierdzą" - mówił szef rządu we wtorek w "Sygnałach Dnia".

Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza - z doniesienia byłego kierownictwa MON z Radkiem Sikorskim - czy wszcząć śledztwo w sprawie "nierozliczenia się z dokumentami niejawnymi" przez obecnego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoniego Macierewicza.

"Ja otrzymałem informacje, że materiały zostały zwrócone; minister Sikorski miał inne przekonanie w tej sprawie" - mówił premier. "Prokuratora prowadzi dochodzenie i sprawa zostanie wyjaśniona" - dodał.

Zdaniem J. Kaczyńskiego, nie należy tej sprawy interpretować w kontekście walki między poprzednim ministrem ON - Radosławem Sikorskim, a szefem SKW - Antonim Macierewiczem. Jak wyjaśnił premier, doniesienie złożone przez Sikorskiego o zbadanie sprawy domniemanego niezwrócenia niejawnych materiałów "nie ma nic wspólnego z dymisją byłego szefa MON". DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane