Premiera inteligentnego kosza na śmieci

opublikowano: 29-03-2018, 22:00

Recykling w firmach stanie się łatwiejszy dzięki BIN-e: inteligentnemu, samouczącemu się koszowi na odpady.

Recykling w firmach stanie się łatwiejszy dzięki BIN-e: inteligentnemu, samouczącemu się koszowi na odpady. Działanie urządzenia będzie można obserwować 10 kwietnia 2018 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas Wolves Summit (konferencji gromadzącej start-upy, inwestorów, przedstawicieli korporacji i programistów z ponad 50 krajów). Kosz zaprojektowano w duchu zero waste, czyli prostej hierarchii postępowania z zasobami, nakierowanej na ekonomicznie i ekologicznie zrównoważone korzystanie z nich. Refuse, reuse, reduce, recycle, rot, czyli: odmawiaj, ograniczaj, użyj ponownie, przetwarzaj, kompostuj. BIN-e jest zintegrowany z platformą IOT. Automatycznie segreguje i kompresuje odpady biurowe. Segreguje je na grupy, dzięki czemu łatwiej wykorzystać surowce wtórne. Jego funkcjonalności pozwalają też na ograniczanie kosztów zarządzania odpadami w budynku.

Fot. ARC

— BIN-e segreguje odpady dzięki naszemu autorskiemu systemowi bazującemu na uczeniu maszynowym. To podnosi efektywność działania urządzenia i zapewnia czystość strumienia odpadów. Posegregowane łatwiej poddać recyklingowi — opisuje Jakub Luboński, CEO i współtwórca BIN-e.

Cztery komory, na które podzielono wnętrze BIN-e, można przeznaczyć na dowolne odpady suche, np. papier, tworzywa sztuczne. Można też oddzielnie zbierać puszki aluminiowe, plastikowe zakrętki, szkło. Odpady z dwóch komór są dodatkowo kompresowane, więc pojemnik wolniej się wypełnia i wymaga rzadszego opróżniania.

— Sposób działania BIN-e łączy się z propozycją Biura Zero Waste, do której wdrożenia zachęcamy. To ograniczenie marnowania surowców, ale też czasu. Ułatwiając pracownikom ekologiczne działanie, budujemy pozytywny klimat wokół zmian nastawionych na zamykanie obiegu surowców — dodaje Anna Grom, prezes Interseroh, firmy działającej w branży doradztwa środowiskowego. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane