Czytasz dzięki

Premiery trzech gier opóźnione przez koronawirusa

GSU
opublikowano: 18-03-2020, 15:16

Notowana na NewConnect Sonka specjalizująca się w portowaniu gier na Nintendo Switch i inne konsole, opóźniła wydanie „Hamster Bob”, „911 Ultimate” oraz „Unlucky 7”.

Gry miały ukazać się w pierwszym kwartale 2020 r., jednak  spółka podaje, że „w związku z panująca pandemią koronawirusa zostaną wydane w II poł. następnego kwartału”.

W związku z panującą pandemią koronawirusa od około tygodnia pracownicy Sonki pracują zdalnie, a spółka deklaruje, że jest gotowa do pracy w taki sposób przez dłuższy czas

- To nie oznacza jednak, że epidemia nie wpłynie na nasz harmonogram wydawniczy. Zależy nam na maksymalnie największej jakości gier, a  brak bezpośredniej komunikacji nie sprzyja marketingowi, dodatkowo utrudniony kontakt z właścicielami platform również nie pomaga, dlatego postanowiliśmy przełożyć premierę trzech  gier – informuje Rafał Sankowski, prezes Sonki.

 W związku z obecną  sytuacją spółka dostrzega także pozytywy.  Sprzedaż wcześniej wydanych gier notuje dwukrotnie wyższe poziomy od standardowych, a umocnienie euro będzie miało pozytywny wpływ na przychody spółki.

- Warto podkreślić, że sprzedaży naszych gier po wybuchu pandemii utrzymuje się na szacunkowo 2-krotnie wyższym poziomie od standardowego. Nikogo nie powinno przecież dziwić, że ludzie zamknięci w swoich domach częściej sięgają po gry wideo. Dodatkowo aprecjacja euro powinna pozytywnie wpłynąć na naszą sprzedaż, gdyż znaczną część przychodów generujemy w EUR, a koszty ponosimy w zł  – mówi Rafał Sankowki.

Akcjonariuszem Sonki są m.in. Playway i QubicGames. 

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane