Presco Group liczy na Rosję

ISBNews
opublikowano: 12-12-2013, 16:50

Presco Group liczy, że już na początku I kw. 2014 roku spółce uda się zrealizować pierwszą transakcję nabycia portfela wierzytelności detalicznych na rynku rosyjskim, poinformował agencję ISBnews dyrektor ds. inwestycji Kamil Czop.

"Uczestniczyliśmy w kilkudziesięciu przetargach, mamy kontakty i liczymy, że na początku I kw. przyszłego roku uda nam się zrealizować pierwszą transakcję" - powiedział Czop ISBnews.

Dodał, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Presco wejdzie na rynek rosyjski poprzez spółkę zależną zarejestrowaną w Luksemburgu i chce zainwestować na początek na rynku rosyjskim ok. 10 mln zł.

"Chcemy tam zainwestować ok. 10 mln zł, ale nie wydając ich na zakup tamtejszych podmiotów. Na początku skupimy się na zbadaniu jakości wystawionych na sprzedaż portfeli. To dobry rynek, na poziomie Polski sprzed 5-6 lat, kodeks cywilny, przepisy są już na dość wysokim poziomie np. wiążące wyroki sądu najwyższego. Nie ma tylko doświadczeń, know-how we współpracy na linii bank- firma windykacyjna- klient" - podkreślił Czop.

Podkreślił, że w Rosji Presco jest zainteresowane nabywaniem konsumenckich wierzytelności bankowych.

Czop poinformował, że plany Presco na przyszły rok obejmują także rozwój działalności w obszarze consumer finance. Powołana w tym celu spółka Debet Partner w I kw. przyszłego roku rozpocznie udzielanie pierwszych pożyczek dłużnikom grupy, a w dalszej kolejności innym klientom  w Polsce i za granicą.

Po trzech kwartałach 2013 r. Presco Group odnotowała skonsolidowany zysk netto na poziomie 5,36 mln zł wobec 13,70 mln zł rok wcześniej. EBITDA za trzy kwartały tego roku wyniosła 11,44 mln zł wobec 19,13 mln rok wcześniej. Na koniec września br. grupa odnotowała 62,90 mln zł przychodów w stosunku do 64,68 mln zł na koniec września 2012.

Presco Group jest jednym z wiodących podmiotów działających na rynku obrotu wierzytelnościami masowymi w Polsce. Specjalizuje się w nabywaniu pakietów wierzytelności, przez ich pierwotnych właścicieli uznanych za trudne do odzyskania, a następnie dochodzi ich zapłaty na własny rachunek. Spółka od 2011 roku jest notowana na rynku głównym GPW w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Presco Group liczy na Rosję