Prezes Amiki wygrał mundialową grę

opublikowano: 16-07-2018, 22:00

Jacek Rutkowski jako jedyny trafnie wytypował wynik meczu o trzecie miejsce, potwierdzając dominację w Lidze Typerów „PB”

Brazylia albo Niemcy — któraś z tych dwóch drużyn miała być mistrzem świata, według ludzi biznesu uczestniczących w Lidze Typerów „PB”. Triumf Francji był dla nich zaskoczeniem — niejedynym. Zwycięzca, Jacek Rutkowski, prezes Amiki, zgromadził 44 na 104 możliwe do zdobycia punkty, co oznacza, że 42,3 proc. maksimum zapewniło mu miano najlepszego znawcy futbolu wśród ludzi biznesu. Dominację potwierdził w dwóch ostatnich meczach — przewidział dokładny wynik starcia o trzecie miejsce i ostateczny triumf Trójkolorowych (choć spodziewał się zaciętego finału zakończonego 2:1). Taki sam wynik finałowej rozgrywki typowało jeszcze czworo przedstawicieli biznesu. Najbardziej wyniki dwóch ostatnich meczów zaskoczyły Grażynę Piotrowską-Oliwę, prezes Virgin Mobile Polska, która stawiała na zwycięstwo Anglików i Chorwatów.

Na drugim miejscu rywalizację w Lidze Typerów „PB” zakończył Grzegorz Pilch, szef Vistuli. Przed ostatnimi meczami miał tylko punkt straty do lidera, ale stawiając na 3:1 dla Belgów i 2:1 dla Francuzów, zdobył tylko 2 punkty i zwiększył dystans do ostatecznego zwycięzcy. Na najniższym stopniu podium, z 35 punktami, znaleźli się Bertus Servaas, prezes Vive Group, i Bartosz Świderek z Pol-Inoweksu. Tuż za podium, z 34 punktami, zakończył rywalizację Marian Owerko, szef rady nadzorczej Bakallandu. W Lidze Typerów „PB” rywalizowało trzech właścicieli klubów z Ekstraklasy. Najlepszy okazał się oczywiście właściciel Lecha Poznań — zwycięzca w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu uplasował się Janusz Filipiak, prezes Comarchu i właściciel Cracovii, który stracił szansę na lepszy wynik w tabeli ogólnej, odpuszczając typowanie ostatnich czterech meczów.

Najsłabiej wypadł Dariusz Mioduski, właściciel Legii Warszawa, który zebrał jedynie 25 punktów. Lepszą z dwóch pań rywalizujących w lidze okazała się Dominika Bettman, szefowa polskiego Siemensa, która zdobyła o 1 punkt więcej niż szefowa Virgin Mobile Polska. Wśród szefów państwowych firm najlepiej wypadł Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, który z 30 punktami zajął 6. miejsce. Gdyby Polacy, których typował na zwycięzców mundialu, nie zawiedli, byłby co najmniej na podium. Na 8. pozycji zakończył rywalizację Olgierd Cieślik, szef Totalizatora Sportowego, a na przedostatnim — Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. Najgorzej w całej lidze wypadł Wiesław Włodarski, prezes grupy Foodcare, który po słabym rezultacie typowania wyników w meczach grupowych przegrał walkowerem. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy