Prezes Bestu: Przez GetBack problemy może mieć cała branża

opublikowano: 10-05-2018, 17:11
aktualizacja: 10-05-2018, 17:19

Krzysztof Borusowski, prezes Grupy Best uważa, że inwestorzy mogą zacząć patrzeć na branżę windykacyjną poprzez pryzmat problemów GetBacku. "Mam nadzieję, że ten skrajnie negatywny scenariusz się nie spełni" - mówi w rozmowie z portalem wnp.pl.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Jego zdaniem, podmioty z branży mogą mieć zwiększone trudności z pozyskaniem finansowania, tak jak przed kilkoma laty deweloperzy. Jak dodaje, osłabienie sektora windykacji może być problemem dla całej gospodarki, bo wzrosną koszty transakcyjne.

"Jeżeli ktoś nie płaci, to musi zapłacić ten, który uczciwie wywiązuje się ze swoich zobowiązań" - mówi Krzysztof Borusowski.

Zwraca uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt w historii GetBacku.

"Czas jest kluczowy. Portfele wierzytelności w żadnym momencie nie mogą być pozbawione obsługi. Mają bowiem to do siebie, że każda wzmianka o kłopotach finansowych wierzyciela automatycznie powoduje spadek ich spłacalności. (...) wartość tych portfeli z każdym dniem może zacząć gwałtownie spadać" - dodaje.

Całość rozmowy na portalu wnp.pl>>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu