Czytasz dzięki

Prezes BOŚ rezygnuje z kolejnej kadencji

opublikowano: 21-05-2020, 16:04

Prezes Banku Ochrony Środowiska, Bogusław Białowąs, nie będzie ubiegał się o stanowisko członka zarządu na kolejną trzyletnią kadencję.

Białowąs oświadczył w czwartek, że nie będzie ubiegał się o kolejną trzyletnią kadencję w zarządzie BOŚ i co za tym idzie nie będzie brał udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowiska prezesa, ogłoszonym przez radę nadzorczą 14 maja 2020 r.

Bogusław Białowąs
Zobacz więcej

Bogusław Białowąs Fot. Piotr Guzik / FORUM

- Zrealizowałem główne cele z Ramowej Strategii Rozwoju Banku Ochrony Środowiska – uzasadnił swoją decyzję prezes banku.

Podkreślił, że wprowadzone przez niego zmiany zaowocowały ponad trzykrotnym wzrostem wyniku netto banku, który w 2019 roku przekroczył 80 mln zł.

- Wzrost sumy bilansowej oraz rekordowy kwartalny wynik na działalności bankowej udowodniły, że Bank Ochrony Środowiska wrócił po wielu latach na ścieżkę stabilnego wzrostu. To wszystko pozwala mi z satysfakcją uznać, że w pełni zrealizowałem swoją misję związaną z zarządzaniem Bankiem Ochrony Środowiska - napisał prezes.

Bogusław Białowąs był prezesem BOŚ od czerwca 2017 roku. Wcześniej przez kilkanaście lat był związany z BGK.

Kolejna kadencja prezesa rozpoczyna się po odbyciu Walnego Zgromadzenia BOŚ. Zarząd banku poinformował w czwartek, że zwołuje je na 17 czerwca 2020 r.,

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane