Prezes Credit Suisse zrezygnował

opublikowano: 07-02-2020, 08:50

Tidjane Thiam zdecydował się odejść ze stanowiska z powodu skandalu, w który uwikłany jest drugi bank Szwajcarii, donosi Reuters.

Thiama zastąpi na stanowisku Thomas Gottstein, dotychczasowy szef szwajcarskiego biznesu Credit Suisse. 

Szwajcarski bank od września jest uwikłany w aferę dotyczącą szpiegowania byłych pracowników. Najpierw wyszło na jaw, że inwigilowany był Iqbal Khan, bankier zarządzający majątkiem, który przeszedł z Credit Suisse do UBS. Potem okazało się, że śledzono także byłego szefa HR w Credit Suisse, Petera Goerkego. Bank tłumaczył się początkowo, że stał za tym Pierre-Olivier Bouee, dyrektor operacyjny Credit Suisse. Thiam konsekwentnie twierdził, że nic o tym nie wiedział.

- Nie miałem żadnej wiedzy o obserwowaniu dwóch byłych kolegów. Niewątpliwie zaszkodziło to Credit Suisse. Żałuję, że do tego doszło – głosi jego oświadczenie. 

Thiam odejdzie ze stanowiska 14 lutego, po prezentacji wyników kwartalych i rocznych. 

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy