Prezes Disneya: chodzenie do kina zmieniło się na zawsze

opublikowano: 02-03-2021, 08:03

Bob Chapek, prezes Walt Disney Co. uważa, że pandemia spowodowała fundamentalne zmiany w postawach konsumentów w odniesieniu do chodzenia do kina.

- Konsumenci są prawdopodobnie bardziej niecierpliwi niż kiedykolwiek wcześniej, szczególnie od kiedy mieli luksus dostępu przez rok w domach do tytułów filmowych kiedy tylko mieli na to ochotę – powiedział Chapek. – Nie jestem pewien, czy możliwy jest powrót do sytuacji sprzed pandemii – dodał.

Bob Chapek, fot. Bloomberg
Bob Chapek, fot. Bloomberg

Szef Disney’a powiedział, że będzie nadal eksperymentował z płatną ofertą filmów przez Internet lub szybszym udostępnianiu ich w streamingu.

- Chcemy, aby konsumenci byli naszymi przewodnikami w niemal wszystkich sytuacjach – powiedział Chapek. – Nie spodziewam się, aby była tolerancja dla sytuacji, kiedy tytuł jest od miesięcy poza kinami i nie ma szansy skorzystania w innego kanału dystrybucji – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane