Prezes Gino Rossi podał się do dymisji

opublikowano: 16-05-2019, 09:56

Tomasz Malicki, prezes Gino Rossi, zrezygnował z funkcji ze skutkiem na dzień 24 czerwca 2019 r.

Malicki nie podał powodów rezygnacji.

Tomasz Malicki, prezes Gino Rossi
Zobacz więcej

Tomasz Malicki, prezes Gino Rossi Fot. Marek Wiśniewski

- Dokończyliśmy proces sprzedaży spółki, łącznie z integracją z nowym właścicielem, i - zgodnie z planem - ją opuszczamy - Paweł Urbaniak zrobił to miesiąc temu, ja odejdę 24 czerwca. Ta data łączy się z oddaniem nowej kolekcji Gino Rossi - zgodnie z ustaleniami miałem doprowadzić ją do końca - mówi Tomasz Malicki.

Nie chce zdradzać planów na przyszłość. Pytany o zakaz konkurencji - podaje, że go nie ma.

W pierwszym kwartale 2019 r. spółka, która jest dystrybutorem obuwia, zanotowała 11,6 mln zł straty z działalności kontynuowanej. Gino Rossi jest obecnie kontrolowane przez CCC. Nowy właściciel zgodził się wczoraj na przesunięcie o miesiąc - do 15 czerwca - terminu spłaty 49 mln zł wierzytelności, nabytych przez CCC.

Również wczoraj okazało się, że spełnione zostały warunki zawieszające sprzedaż na rzecz Forum 82 FIZ udziałów Gino Rossi w spółce Simple Creative Products. Chodziło o uzyskanie pisemnej zgody PKO BP, który dysponuje zastawami finansowymi i rejestrowymi na akcjach spółki. 

Sytuację w Simple opisaliśmy wczoraj w "PB". Byli menedżerowie grupy spółek spod szyldu Simple Creative Products milczą, a nadzorca sądowy jednej chce zostać przymusowym zarządcą, żeby się w końcu czegoś dowiedzieć o jej majątku. Do sądu trafiło osiem wniosków o upadłość i jeden o sanację. Więcej...

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu