Czytasz dzięki

Prezes i współzałożyciel Mozilla odchodzi

opublikowano: 04-04-2014, 08:07

Brendan Eich odchodzi z organizacji z powodu protestów środowisk homoseksualnych i osób je popierających, oburzonych jego poparciem zakazu małżeństw osób tej samej płci w Kalifornii.

Sprawa rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy Eich dał 1000 USD na wsparcie kampanii za wprowadzeniem poprawki do stanowej konstytucji, zakazującej małżeństw homoseksualnych w Kalifornii (sprawa zakończyła się fiaskiem). Nie miała jednak dużego znaczenia do niedawna, kiedy Eich został prezesem Mozilla, organizacji non-profit stojącej za popularną przeglądarką internetową Firefox. Wywołało to głośny sprzeciw zarówno niektórych pracowników spółki, jak i użytkowników, opowiadających się za prawem homoseksualistów do zawierania małżeństw. Niedawno popularna strona randkowa OKCupid na swojej stronie startowej zasugerowała, aby jej użytkownicy nie korzystali z przeglądarki Firefox.

W wydanym oświadczeniu Eich napisał, że misja Mozilla jest „większa niż ktokolwiek z nas” oraz że „w obecnych okolicznościach nie mogę być skutecznym liderem”.

Brendan Eich, fot. Bloomberg
Brendan Eich, fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane