Prezes Infosys zrezygnował

opublikowano: 18-08-2017, 09:51
aktualizacja: 18-08-2017, 09:51

Vishal Sikka zrezygnował z kierowania Infosys, jedną z największych indyjskich firm. Jak powód podał „opór przeciwko zmianom w spółce”.

Sikka zostanie w Infosys. Będzie wiceszefem rady dyrektorów. Tymczasowym prezesem będzie Pravin Rao, od 30 lat pracujący w Infosys.

Vishal Sikka
Zobacz więcej

Vishal Sikka fot. Bloomberg

Sikka został prezesem drugiej indyjskiej firmy software’owej i outsourcingowej w 2014 roku. Był pierwszą osobą spoza spółki, który objął stanowisko prezesa. Jako główne zadania postawiono mu przekształcenie firmy z rywalizującej kosztami na konkurencyjną ze względu na innowacyjność. Misja zakończyła się fiaskiem, jak twierdzi Sikka, z powodu oporu wobec zmian, na który natrafił. W e-mailu pożegnalnym tłumaczy, że powracanie do tych samych problemów, bez zauważania wykonanej dobrej pracy, odebrało mu całą ekscytację i pasję „z tej niesamowitej podróży”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu