Prezes Microsoftu naraził się kobietom

Mark Druś
opublikowano: 13-10-2014, 00:00

Satya Nadella, prezes Microsoftu radzi kobietom mieć wiarę w to, że podwyzkę dostana w odpowiednim momencie. "Chodzi o dobrą karmę" - łumaczy.

Satya Nadella, prezes Microsoftu, gdy poproszono go na konferencji poświęconej kobietom w branży komputerowej, aby poradził tym, które nie są zadowolone z wynagrodzenia, jak starać się dostać podwyżkę, stwierdził, że zamiast prosić o nią, powinny mieć wiarę, iż w końcu ją otrzymają. — Nie chodzi o proszenie, ale świadomość i wiarę, że system da ci właściwą podwyżkę we właściwym momencie. Chodzi o dobrą karmę... — powiedział urodzony w Indiach Nadella. Wypowiedź prezesa, który dostaje od spółki 7 mln USD, wywołała wiele negatywnych komentarzy. Szef Microsoftu musiał się tłumaczyć ze swojej wypowiedzi. Zapewniał, że jest przekonany, iż kobiety i mężczyźni byli tak samo wynagradzani za taką samą pracę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mark Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezes Microsoftu naraził się kobietom