Czytasz dzięki

Prezes Netii rezygnuje

opublikowano: 30-01-2015, 16:12

Adam Sawicki zrezygnował ze stanowiska prezesa i członka zarządu Netii, poinformowała spółka w komunikacie. Tym samym potwierdziły się informacje "Pulsu Biznesu".

Sawicki pozostanie na stanowisku do 31 lipca.

„Pan Adam Sawicki umotywował rezygnację zamiarem kontynuowania kariery zawodowej poza Grupą Netia, co pozwoli mu podejmować nowe wyzwania i zdobywać nowe doświadczenia zawodowe”, głosi komunikat.

Zobacz więcej

Adam Sawicki

Marek Wiśniewski

Plotki o możliwej zmianie na fotelu prezesa krążyły po rynku od miesięcy — mówiło się o konflikcie prezesa z radą nadzorczą. Headhunterzy kontaktowali się z menedżerami z rynku telekomunikacyjnego w sprawie objęcia stanowiska prezesa Netii, w pewnym momencie rynek obiegła informacja, że szefem Netii zostanie Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu", prezes Adam Sawicki ma zostać prezesem T-Mobile. Na tym stanowisku jest wakat od trzech miesięcy, po tym jak po czterech latach zrezygnował Miroslav Rakowski.

Tymczasem Reuters poinformował, że Netia i Play, drugi telekom i czwarty operator komórkowy w Polsce, zawiążą partnerstwo, co ma być pierwszym krokiem w kierunku potencjalnej fuzji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane