Prezes Nike przekazuje pół miliarda dolarów na walkę z rakiem

opublikowano: 22-09-2013, 20:05

Prezes Nike Philip Knight z żoną Penny zobowiązali się przeznaczyć 500 mln USD na uruchamiany właśnie program badań nad nowotworami z inicjatywy Oregon Health & Science Univeristy (OHSU), donosi Bloomberg.

Wartość całego projektu opiewa na 1 mld USD

Zobacz więcej

Philip Knight, prezes Nike (fot. Bloomberg)

„To jest obowiązkiem każdego z nas, by robić coś, co może okazać się przydatne w przyszłości, pomóc w stworzeniu cudu” – powiedział Knight.

Darowizna uzależniona jest jednak od tego, czy uniwersytetowi uda się pozyskać brakującą druga połowę kwoty w ciągu dwóch lat.

W 2008 r. Knight przekazał 100 mln USD na rzecz OHSU. To był największy tego typu dar w historii uczelni z Portland, Oregon. Istniejące centrum nowotworów zostało przemianowane na Knight Cancer Institute.

Dwa lata wcześniej szef jednej z największej na świecie firmy produkującej odzież i sprzęt sportowy, przekazał 105 mln USD na rzecz Stanford Graduate School of Business, w celu rozpoczęcia budowy kompleksu znanego obecnie jako Knight Management Center. Na tej uczelni Knight zdobył tytuł magistra administracji biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu