Prezes PKN Orlen o swym ewentualnym odwołaniu

opublikowano: 13-08-2004, 18:37

Prezes zarządu PKN Orlen Jacek Walczykowski powiedział, że prawem Rady Nadzorczej jest dokonywanie zmian personalnych w spółce. Zbierająca się w poniedziałek Rada Nadzorcza PKN Orlen prawdopodobnie odwoła Walczykowskiego, kojarzonego ze znanym biznesmenem Janem Kulczykiem, i dokona innych zmian w zarządzie spółki.

Walczykowski powiedział dziennikarzom, że pozostając na stanowisku prezesa mógłby przynieść korzyści spółce. Myślę, że spełniam warunki do pracy w zarządzie PKN Orlen, bo znam tę problematykę - powiedział Walczykowski. Gdyby nastąpiła zmiana, to zobaczymy w przyszłości, jakie będą tego rezultaty - dodał prezes PKN Orlen.

Jacek Walczykowski został powołany na to stanowisko pod koniec lipca przez poprzednią Radę Nadzorczą, z pominięciem obowiązujących procedur. Ten wybór oznaczał, według ekspertów, utratę wpływów skarbu państwa w PKN Orlen. Minister skarbu szybko zareagował i już 8-go sierpnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki wymieniło prawie całą Radę Nadzorczą, w tym jej przewodniczącego Jana Wagę, prezesa firmy Kulczyk Holding. W odpowiedzi mniejszościowy akcjonariusz PKN Orlen, spółka Bengodi Finance powiązana z Kulczyk Holding, złożyła do sądu pozew o stwierdzenie nieważności decyzji w sprawie wyboru nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej, czyli Jacka Bartkiewicza. Został on zgłoszony na to stanowisko przez skarb państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Prezes PKN Orlen o swym ewentualnym odwołaniu